imagesNYL7R09AESTETINĖS DANTŲ RESTAURACIJOS REIKALINGOS ESANT:

Netaisyklingai dantų formai;

Pakitusiai dantų spalvai;

Platiems, neestetiškiems tarpams tarp dantų;

Dėmėms, kurių negalima pašalinti net balinant;

Nudilusiems, nuskilusiems dantims;

Daug nekokybiškų plombų; 

 

ESTETINIŲ RESTAURACIJŲ RŪŠYS:

1. Estetinis plombavimas;

2. Kompozitinės laminatės COMPONEER;

3. Porceliano laminatės;

4. Porceliano vainikėliai.

 

ESTETINIS PLOMBAVIMAS

Šią procedūrą galima atlikti per vieną vizitą. Per vieną vizitą paprastai plombuojami 4–6 dantys, tai užtrunka 4–6 valandas.

Estetinis plombavimas atliekamas išsaugant paciento dantų kietuosius audinius. Yra keletas estetinio dantų plombavimo metodų. Visais atvejais pirmiausia, taikant vietinę nejautrą, pašalinamos senos plombos ir ėduonies pažeisti audiniai. Tada dantis izoliuojamas koferdamo guma, kad plombuojant nepakliūtų drėgmės. Jis specialiai paruošiamas ir sluoksnis po sluoksnio atkuriamas skirtingo skaidrumo plombinėmis medžiagomis, imituojant natūralius danties audinius, spalvą, paviršiaus reljefą ir blizgesį. Labai svarbus etapas, užbaigiantis restauraciją, yra dantų poliravimas. Teisingai nupoliruoti dantys įgauna natūralią išvaizdą – reljefą ir blizgesį, nuo jų paviršiaus lengva nuvalyti dantų apnašas paprastu šepetėliu.

  • Kartais praėjus kelioms savaitėms po estetinio plombavimo procedūros prireikia atlikti nežymias korekcijas.
  • Kad atkurti dantys tarnautų ilgai, juos būtina prižiūrėti ir saugoti: nekąsti kieto maisto, didelių kąsnių, kasdien juos kruopščiai valyti, 1–2 kartus per metus rekomenduojama poliruoti deimantine pasta. Taip prižiūrimi dantys sėkmingai tarnaus 7–10 metų.
  • Jei restauruotas dantis nuskilo, tą nesudėtinga pataisyti – nebūtina atlikti visos restauracijos iš naujo.

 KOMPOZITINĖS LAMINATĖS COMPONEER

Tiesioginės kompozitinės laminatės „Componeer“, arba „Smile to go“, – tai Šveicarijos kompanijos gaminys, skirtas šalinti dantų defektams. 

laiminate

Tiesioginės kompozitinės laminatės „Componeer“ – tai aukštos kokybės, itin plonos specialios plokštelės, pagamintos iš nanohibridinio kompozito. Jos nepriekaištingai padengia priekinių dantų paviršių ir suteikia jiems natūralią gražią formą ir švytintį baltumą. Pakanka vieno apsilankymo pas odontologą.

  • Tiesioginės laminatės „Componeer“ pagamintos pramoniniu būdu, todėl jų kaina žymiai mažesnė už individualiai laboratorijoje gaminamų laminačių kainą.
  • Procedūra neužima daug laiko – jai atlikti užtenka vieno apsilankymo (galima restauruoti iki 12 dantų, po 6 kiekviename žandikaulyje).
  • Protezuojant sveiki dantų audiniai pažeidžiami minimaliai.
  • Sistema suteikia galimybę individualiai parinkti laminates (pagal dantų formą, spalvą ir kt.).
  • Dėl aukštos laminačių kokybės pasiekiamas dantų tvirtumas ir nepriekaištinga estetika.
  • Laikui bėgant dantų spindesį galima atnaujinti juos poliruojant.

 PORCELIANO LAMINATĖS

Porceliano laminatės – tai labai plonos, 0,3 – 0,5 mm storio porceliano plokštelės, kuriomis dengiami priekiniai dantys.

IMG_3345download (1)

Tiems, kas siekia maksimalaus estetinio rezultato, specialistai rekomenduoja rinktis porceliano laminatus,nors joie ir yra brangesni už metalo keraminius vainikėlius. Svarbu žinoti, kad porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu ir natūralumu, tad ši investicija į grožį ir ilgaamžiškumą atsipirks su kaupu. Be to, tai danties audinius ypač tausojantis būdas. Paprastas palyginimas: visam dantų vainikėliui nušlifuojama 63–72 proc. danties audinio, o laminatams – tik nuo 3 iki 30 procentų. Porceliano laminatai gaminami individualiai kiekvienam pacientui laboratorijoje, todėl jų beveik neįmanoma atskirti nuo natūralių dantų. Laminatės atsparūs kavos, arbatos ar rūkalų poveikiui.

Pasirinkus laminatus, paprastai užtenka 2–3 vizitų pas gydytoją odontologą. Per pirmąjį vizitą dantys paruošiami procedūrai. Ji gali užtrukti nuo 1 iki 4 valandos. Per tą laiką pašalinama senoji restauracija, padaromi dantų atspaudai, parenkama porceliano spalva ir forma. Per antrąjį vizitą laminatai matuojami, uždedami ir cementuojami.

- Susidėvi mažiau nei plombos (estetinis plombavimas);

- Nekeičia spalvos ir blizgesio;

- Nušlifuojama mažiau danties audinio, nei protezuojant vainikėliais ar plombuojant;

- Funkcionuoja 10 – 12 metų, tuo tarpu plombos 3 – 5 metus;

- Dantenų audiniai gerai toleruoja porcelianą, nekaupia bakterijų, nesivysto dantenų uždegimas, priešingai nei plombos;

- Nesukelia alergijos;

- Net labai tamsios spalvos dantis galima paversti ypač baltais;

- Estetinio plombavimo būdu ne visada galima paslėpti tamsius dantis, taip pat plombos neišsaugo blizgesio.