Endodontinis gydymas yra taikomas tada, kai danties šaknies kanale esanti pulpa ( žmonių vadinama „nervas“ ar „kanalai“) – yra pažeidžiama  infekcijos ir sukeliamas jos uždegimas. Dažniausia to priežastis yra negydytas dantų kariesas, kuris pažeidė ne tik emalį ir dentiną, bet pasiekė ir danties pulpą.

images (4)

 

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus, esančius šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Endodontinio gydymo procedūros metu, pulpa (danties nervas) yra pašalinama, o danties šaknies kanalas išvalomas, dezinfekuojamas ir užplombuojamas specialiomis plombinėmis kanalų medžiagomis. Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. “ VISI DANTYS – Aukštaitijos implantologijos klinikoje” – atliekamas kokybiškas endodontinis gydymas bei pergydymas, naudojant tik šiuolaikines sertifikuotas medžiagas, pirmaujačias visame pasaulyje stebint endodontinio gydymo rezultatus.

images (5) - Copy

Kokybiškas kanalų užplombavimas taip pat labai svarbus siekiant norimo gijimo rezultato, todėl visuomet atliekame rentgeno kontrolę, kad įsitikinti, jog kanalas užplombuotas kokybiškai – per visą kanalo ilgį ir spindį, nepaliekant mikrotarpų, per kuriuos bakterijos, esančios burnos ertmėje, gali patekti į šaknies kanalą ir sukelti pakartotinę infekciją.

Mūsų klinikoje naudojamos itin modernios priemonės leidžiančios atlikti precizišką šaknų kanalų gydymą:

Mikroskopas

Efektyvesnis ir geresnių rezultatų duodantis endodontinis gydymas su mikroskopu. Naudojant mikroskopą galime pamatyti šaknies kanalo viršūnę, kokia plombine medžiaga užplombuota, t.y. cementu, rezorcinformalinu ar gutaperča. Galime lengvai pamatyti atsidalinusio instrumento dalį šaknies kanale, atsiradusią perforaciją ar kokį kitą trukdį. Mikroskopas ir ultragarsas yra neatsiejami vienas nuo kito. Endodontinis gydymas yra žymiai kokybiškesnis ir tikslesnis naudojant mikroskopą.

images (8)

Ultragarsinis skaleris  – leidžia atlikti kanalų dezinfekciją ir pašalinti infekciją.

images (6)

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis

images (7)

 Itin mažų rentgeno dozių skaitmeninis rentgeno aparatas

download