Šiuolaikinės odontologijos technologijų dėka pagaminti dantų protezai gali beveik nesiskirti nuo natūralių dantų. Mūsų klinikoje protezavimo paslaugų spektras itin platus – nuo paprasčiausių lietų metalo lydinių dantų iki bemetalės keramikos konstrukcijų ant implantų, todėl kiekvienam pacientui paaiškinamos visos protezavimo galimybės ir pacientas, pagal savo finansines galimybes, estetinius bei funkcinius reikalavimus, pasirenka jam labiausiai tinkamą protezavimo būdą.

Dantų protezai gali būti:

1. Fiksuoti. Įvairių konstrukcijų pavieniai vainikėliai ir tiltiniai protezai, kurie burnoje fiksuojami surišimo sistemų pagalba bei protezai  fiksuoti ant dantų implantų.

2. Nuimami. Pilni ir daliniai plokšteliniai bei  lanko atraminiai protezai.

NUIMAMI PROTEZAI:

a) Paprastos plastmasinės plokštelės;

ploksteles

b) „Valplast“ lanksčios plokštelės;

elastine

c) Lanko atraminiai protezai;

LAP  protezai-isimami-lankinis-01

d) Plokštelės fiksuotos ant implantų.

Senjorams, nuolat vargstantiems su išimamais dantų protezais, kurie yra itin nepatogūs kramtymo, kalbėjimo ir kitos aktyvios žandikaulių veiklos metu, galime pasiūlyti plokšteles, tvirtinamas ant implantų – į žandikaulį įsriegus du implantus, pagaminta speciali plokštelė pasižymi itin gera retencija, todėl nebereikės jaudintis dėl burnoje itin nestabilios ir nepatogios plokštelės. Tačiau jei žandikaulyje yra įsriegti 4 ar daugiau implantų – jau galime pagaminti viso žandikaulio neišimamus tiltus.

du implantai

FIKSUOTI PROTEZAI:

Bemetalės keramikos vainikėliai ir tiltai

Bemetalės keramikos protezas gaminamas be matalinio karkaso, naudojant tik porcelianą, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą. Kadangi šio protezo gamyboje nenaudojamas metalas, jis atrodo ne tik gražiai, bet ir itin natūraliai. Bemetalės keramikos protezai dažniausiai tvirtinami priekinių dantų srityje (matomoje zonoje).

images (1)

 Cirkonio oksido keramika

Cirkonio keramikos protezai yra estetiški ir labai tvirti. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Protezas pagamintas iš cirkonio keramikos ne tik praleidžia šviesą, bet ir yra itin tvirtas bei lengvas. Ši medžiaga naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui. Be to, tai puiki alternatyva žmonėms, alergiškiems metalui.

images (2)

Metalo keramikos protezas

Metalo keramikos protezas gaminamas padengiant metalinį karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą. Protezas, pagamintas iš metalo keramikos, atrodo gražiai, tačiau nepakankamai natūraliai. To priežastis – metalinis karkasas, kuris nepraleidžia šviesos. Be to, laikui bėgant aplink metalo keramikos vainikėlį atsiranda ,,juodoji linija” dar labiau pabrėžianti nenatūralumą. Metalo keramikos protezai dažniausiai tvirtinami krūminių dantų srityje.

images (3)

 

Dantų užklotai

Jeigu Jums pašalinti danties nervai, būtina dantį atstatyti užklotu. Begalė mokslinių tyrimų skelbia, kad po endodontinio gydymo, dantį atstačius plomba, per pirmus metus, net 50 % dantų reikėjo rauti dėl danties šaknies skilimo.

images (4)

Pažeisto danties protezavimas užklotu visiškai apsaugo danti nuo nuo šaknies skilimo. Krūminiams dantims kramtant tenka didelis krūvis. Pažeisto  danties nereikia šlifuoti, išsaugomi likę danties audiniai, dantis atstatomas itin estetiškai.

images (5)

IMPLANTŲ PROTEZAVIMAS

Kai implantai yra įsodinti į žandikaulį ir yra prigiję, tuomet pradedamas dantų protezavimo ant implantų etapas. Gydytojas nuima dantų atspaudus, pagal kuriuos dantų technikos laboratorijoje gamina Jums individualius dantų protezus. Paprastai dantų karūnėlių ar kitų protezinių konstrukcijų gamyba trunka apie 10 dienų. Medžiagos iš kurių yra gaminamos dantų karūnėlės skiriasi, nuo to priklausys ir bendra dantų protezavimo kaina. Dar prieš dantų implantaciją, konsultacijos metu su odontologu aptarsite ir suplanuosite protezavimą ant būsimų implantų.

Vieno danties protezavimas

Tai vienas iš paprasčiausių atvejų, kai dantų laboratorijoje yra pagaminama individuali danties karūnėlė, kurią gydytojas pritvirtina prie implanto. Šis protezavimo sprendimas yra labai artimas natūralaus danties atsatymui. Kadangi implantas atitinka danties šaknį, tokiu atveju yra sustabdomas kaulo nykimas prarasto danties vietoje. Kai dantų implantai dar nebuvo populiarūs, dantų protezavimui buvo naudojamas tiltelio metodas.  Pasirinkus danties protezavimą senu metodu, naudojant dantų tiltą, būtų šlifuojami gretimi sveiki dantys. Jeigu šie dantys yra visiškai sveiki, tai būtų didelis praradimas Jums. Protezuojant dantų implantais išsaugomi sveiki gretimi dantys.

1 dantis

Protezavimas esant kelių dantų trūkumui

Šiuo dantų protezavimo atveju yra naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedami atskiri vainkėliai arba dantų karūnėlių tiltelis. Paprastai du implantai laiko tris dantų karūnėles, kai kuriais atvejais gali laikyti iki keturių, tačiau tokiu atveju didėja apkrova implantams ir pačiam dantų tilteliui. Jeigu vienoje eilėje trūksta daugiau nei keturių dantų,tokiu atveju bus naudojami daugiau nei du dantų implantai. Visais atvejais implantų skaičių Jums individualiai parenka gydytojas odontologas. Kai implantai dar nebuvo naudojami, šiuo atveju būdavo siūloma dantų eilę protezuoti plokštele, dar vadinamu daliniu protezu. Plokštelė yra nepatogi naudoti, tai yra kramtyti maistą, kalbėti. Ją reikia išsiimti einant miegoti. Dar viena šio protezavimo būdo problema tai kaulo tirpimas. Neturint keleto dantų vienoje eilėje kaulo tirpimas pasireiškia ypatingai sparčiai. Po kurio laiko norint įsriegti implantus gali būti reikalinga brangiai kainuojanti kaulo priauginimo procedūra. Šią problemą išsprendžia dantų implantai, nes užpildo žandikaulyje buvusių dantų vietą ir nebeleidžia sunykti kaului.

 

tiltas

Bedančio žandikaulio protezavimas

Protezuojant dantis implantais bedančiame žandikaulyje, žmogus išvengia klasikinių protezų, kurie paprastai yra nepatogūs, juda, krenta, juos nepatogu prižiūrėti Žmogus negali jaustis pilnavertiškai ir pasitikėti savimi. Naudojant klasikinius protezus kaulo nykimas vyksta labai sparčiai, nes nėra nei vienos danties šaknies, kurią žandikauliui reikėtų laikyti, dėl to vyksta kaulo nykimas (atrofija). Dėl sunykusio žandikaulio žmogaus veidas atrodo senesnis. Dantų implantai gali padėti išlikti jaunesniais.

Neišimami protezai ant implantų

Šio dantų protezavimo metodo rezultatas gali būti prilyginamas natūraliems dantims, nes žmogus jaučiasi ir atrodo kaip su natūraliais dantimis. Priežiūra tokia pat kaip ir natūralių dantų. Paprastai reikalingi šeši implantai, tačiau tikslų skaičių nustato gydytojas odontologas. Dantų laboratorijoje gaminamas dantų protezas, pasirinktinai iš metalo keramikos, cirkonio keramikos ar plastmasės. Nuo protezo medžiagos labai priklausys bendra dantų protezavimo kaina. Tai geriausias metodas, kurį gali pasiūlyti šių dienų odontologija bedančio žandikaulio protezavimui.

neisimami

Išimami dantų protezai fiksuojami ant dantų implantų

Šis metodas yra artimas klasikinėms plokštelėms, nes jie yra išimami, gaminami iš tų pačių medžiagų ir jų priežiūra yra tokia pat. Nakčiai juos reikia išsiimti ir švariai išplauti. Pagrindinis jų privalumas, lyginant su klasikiniais protezais, tai fiksacija ant implantų. Klasikiniai protezai laikosi tik ant dantenų,  jiems laikyti reikia naudoti specialias pastas ir klijus, tačiau plokštelės laikosi netvirtai, slankiojasi ir gali iškristi. Protezas fiksuojamas ant implantų yra stabilus, nebijosite, jog iškris kalbant ar kramtant maistą. Šiam protezavimo metodui naudojami mažiausiai du implantai. Norint pasiekti didesnį stabilumą rekomenduojami keturi implantai. Paties protezo fiksavimui naudojama keletas fiksavimo mechanizmų. Populiariausias jų yra rutulinis fiksavimas. Dedant  protezą į burną, rutuliukas įslenka į proteze esančią įdubą ir fiksuojasi guminiu žiedu neleisdamas jam judėti. Dar galimi sijinis ir magnetinis fiksavimo būdai. Pagrindinis šio dantų protezavimo metodo privalumas yra žema kaina lyginant su neišimamais protezais  ir didesnis patogumas lyginant su klasikiniais protezais.

isimamas