Žmonėms, netekusiems vieno ar kelių dantų – dantų implantai yra geriausias būdas atkurti prarastų dantų estetiką, fiziologiją ir funkciją, netgi neturint nei vieno danties. Implanto panaudojimas netekto danties atstatymui yra tarsi profilaktinė priemonė užkertanti kelią patologijos vystymuisi.

Netekus dantų, burnoje vyksta šie pokyčiai:

 •   netekto danties vietoje nyksta žandikaulio kaulas;
 •   pasislenka, išsikraipo gretimi dantys, keičiasi dantų sukandimas;
 •   atsiranda periodonto susirgimai;
 •   prastas estetinis vaizdas;
 •   blogėja kramtymo efektyvumas;
 •   atsiranda virškinimo sistemos sutrikimai.

Jei atsakote bent į vieną teiginį “taip” – laukiame Jūsų nemokamoje konsultacijoje “Aukštaitijos implantologijos klinikoje”:

 • patiriu diskomfortą ar skausmą kramtant;
 • esu netekęs vieno ar keleto dantų;
 • slepiu savo šypseną;
 • jaučiu nepatogumą valgant, kramtant arba kalbant;
 • turiu dantų protezus, kurie krenta arba sukelia nepatogumų;
 • nešiojuosi savo protezus kišenėje arba palieku juos namuose;
 • dantis, laikantis tiltelį, kliba.

Kas yra danties implantas?

Danties implantas yra metalinis šaknies atitikmuo, kuris yra sriegiamas į žandikaulį toje vietoje, kur buvo savas dantis. Dantų implantai yra pagaminti iš titano – tai dažniausiai chirurgijoje naudojamas metalas, nes jis yra labiausiai suderintas su žmogaus biologija. Implantai yra aprobuoti ir ne kartą testuoti, todėl jų prigijimo tikimybė yra labai didelė. Pacientai, kurie labai gerai prižiūri savo naujuosius dantis, implantais gali džiaugtis visą gyvenimą.

download

IMPLANTACIJA NETEKUS VIENO DANTIES

 Vieno danties implantas visiškai atstoja danties šaknį, ant kurios bus uždėtas danties vainikas, sunkiai atskiriamas nuo natūralių dantų.

1 dantis

IMPLANTACIJA NETEKUS KELIŲ DANTŲ

Netekus dviejų ar daugiau dantų, sukami keli implantai, kurie protezuojami pavieniais vainkėliais ar tilteliu.

tiltas

IMPLANTACIJA NETEKUS VISŲ ŽANDIKAULIO DANTŲ

Pagal paciento norus, parenkamas implantų skaičius, kuris leidžia protezuoti burną:

 • neišimamu dantų protezu (pilnai atstoja nuosavus dantis);
 • išimamu dantų protezu fiksuotu ant implantų

Neišimami dantų protezai

Reikalinga įsukti viršutiniame žandikaulyje 6 implantus, tuo tarpu apatiniame žandikaulyje paprastai užtenka įsriegti 4 implantus ( anatomiškai apatinio žandikaulio kaulas yra kietesnis, dėl to užtenka pakankamažesnio implantų skaičiaus).

neisimami

Išimami dantų protezai

Paprastai įsriegiami du implantai, kurie leidžia fiksuoti plokštelę burnoje ir be diskomforto kramtyti maistą.

isimamas

IMPLANTACIJOS PLANAVIMAS

Pirminės konsultacijos metu svarbiausia išsiaiškinti Jūsų norus ir pageidavimus bei kaip Jūs įsivaizduojate galutinį burnos vaizdą.

Tik tuomet gydytojas atlieka pilną burnos ištyrimą, itin svarbu įvertinti kiekvieno danties būklę, dantų sukandimą.

Pacientui visuomet atliekama apžvalginė panoraminė rentgeno nuotrauka.

panoramine

Turint šiuos duomenis, pacientui parenkamas individualus ir tik jo burnai skirtas gydymo planas.

Prieš implantacijos operaciją pacienui atliekamas 3D rentgenologinis tyrimas. Tik šis tyrimas tiksliai leidžia nustatyti kaulo plotį, parinkti Jums labiausiai tinkamą implanto dydį bei pašalinti galimas komplikacijas.

3d

IMPLANTACIJOS OPERACIJA

Chirurginis implanto įsriegimas į kaulą. Tai atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, tad pacientas nejaučia jokio skausmo. Po operacijos praėjus 7-10 dienų yra nuimami siūlai ir prasideda gijimo procesas, kuris paprastai užtrunka keturis mėnesius. Šio periodo metu implantas labai glaudžiai suauga su kaulu. Šis procesas yra vadinamas osteointegracija.

Galutinė gydymo fazė – protezavimas. Gydytojas nuima nuo implantų atspaudą, pagal kurį pradedami daryti protezai. Tam, kad tiksliai suformuotume dantis, gali prireikti keleto vizitų. Pabaigus protezavimą dantys atrodys natūraliai ir bus stiprūs.

Implantacijos saugumas

Implantacija yra patikimas ir saugus gydymo metodas. Emociškai tiek gydytojui, tiek pacientui nemaloniausia komplikacija – implanto neprigijimas. Fiziškai pacientas nejaučia jokio diskomforto, neprigijusio implant neskauda. Statistiškai iki 5 % įsriegtų implantų dėl vienų ar kitų priežasčių neprigyja. Ši komplikacija sprendžiama labai paprstai – pašalintas neprigijęs implantas ir  į jo vietą iš karto arba po 2-3 mėnesių galima sriegti kitą implantą.

Implanto ilgaamžiškumas

Jūsų implantų ilgaamžiškumas ir patvarumas priklausys nuo to, kaip Jūs prižiūrėsite savo implantus. Tuo tikslu reikėtų apsilankyti pas gydytoją bent jau 2 kartus per metus. Taip galima užkirsti kelią naujai patologijai ir išlaikyti esamą padėtį.

PAPILDOMOS CHIRURGINĖS OPERACIJOS

Kaulo priauginimo operacija

Reikalingas mažiausiai 5 – 6 mm alveolinio kaulo storis, kad būtų galima sriegti dantų implantą.

Dažnai kaulo storis būna mažesnis nei 5,5 mm, kai:

-          po danties rovimo nėra atstatomas dantis ir kaulas tirspta savaime;

-          neatsargiai traukiant dantį, kartu  pašalinama dalis kaulo;

-          kaulas yra suardytas dėl buvusios infekcijos ir t.t.

Esant tokiai  būklei, reikalinga kaulo priauginimo operacija. Tam naudojame įvairius kaulo pakaitalus, kuriuos parenkame individualiai, pagal klinikinę situaciją.

Viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimo operacija

Viršutinio žandikaulio sinusai – tai tuščiavidurės ertmės, esančios skruostų srityje virš krūminių dantų šaknų. Kai netenkama dantų, palaipsniui kaulas toje srityje tirpsta ir ilgainiui lieka tik plona kaulinė sienelė, skirianti sinuso ertmę nuo burnos ertmės. Norint įsukti dantų implantą, reikalingas pakankamas kaulo aukštis, todėl, kai kaulinė sienelė lieka labai plona, to padaryti neįmanoma. Sinuso pakėlimas – tai chirurginė procedūra, labai dažnai neatsiejama nuo dantų implantacijos krūminių dantų srityje.

sinusas