Ar man gręsia dantų netekimas?

Periodontitas – progresuojantis dantenų ir aplinkinių audinių uždegiminis susirgimas. Pagrindinė priežastis tai – kietasis ir minkštasis apnašas. Minkštasis apnašas ilgainiui sukietėja, susiformuoja akmenys. Iš pradžių akmenys ir juose esančios bakterijos ardo dantenas, prasideda dantenų uždegimas. Ilgainiui dantenos slenka žemyn, pradeda irti žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Apnašas ir akmenys pripildo kišenes, procesas apima vis gilesnius audinius. Susirgimui pažengus, dantys pradeda klibėti, galima jų netekti. Dažniausiai šis susirgimas nesukelia skausmo, progresuoja lėtai, todėl daugelis žmonių kurį laiką net nežino, kad jį turi.

Periodontito požymiai:

  • Kraujuojančios dantenos;
  • Dantų paslankumas;
  • Blogas burnos kvapas;
  • Dantenų atsitraukimas;
  • Dantenų kaklelių apsinuoginimas.

IMG_1794

Pagrindinė periodontito atsiradimo priežastis – dantų apnašas ir konkrementai. Visos kitos priežastys ( rūkymas, cukrinis diabetas, nėštumas, genetika ir t.t.) yra tik papildomi veiksniai periodontito išsivystyme.

Periodonto susirgimų gydymas gali būti:

  • nechirurginis – konservatyvus,
  • chirurginis.

Periodoto audinių gydymas prasideda nuo
1.    Profesionalios burnos higienos.
Mūsų klinikoje naudojame:

  • EMS šveicarišką ultragarsinį skaldiklį, skirtą pašalinti kietuosius viršdanteninius ir podanteninius dantų akmenis. Ultragarsinis  antgaliukas gali būti aušinamas ne tik vandeniu, bet ir antibakteriniais tirpalais, todėl dar labiau kovojama su periodonto bakterijomis.
  • Esant pigmentiniam apnašui ant dantų paviršių, naudojame Šveicarijoje pagamintą AIRFLOW sodapūtę. Šios technologijos esmė – naudojant sausa suspaustą orą iš sodapūtės išpurškiama soda sumaišyta su vandeniu. Tokiu būdu nuo visų danties paviršių labai efektyviai nuvalomas minkštas apnašas. O svarbiausia nėra jokio dantenų jautrumo po procedūros.
  • Jei dantenos uždegiminės, paburkusios, kraujuoja arba turite dantų implantų, gali būti naudojamas pats naujausias EMS firmos kūrinys – PERIO – FLOW. Tai labai panaši sistema į AIR-FLOW. Naudojama daug smulkesnė soda ~25µm, yra specialūs antgaliukai. Svarbiausia PERIO – FLOW funkcija yra bakterijų biofilmo sunaikinimas nuo danties ar implanto paviršiaus.

2. Chirurginis gydymas
Esant sunkaus periodontito stadijai arba kai konservatyvus gydymas neefektyvus, taikomas chirurginis periodontologinis gydymas.

Tik gydytojo periodontologo apžiūros metu Jums nustatys, ar sergate periodontitu ir ar gręsia dantų netekimas.

Akcija!

Klinika persikėlė į naujas patalpas Stoties g. 1, Panevėžys Telefonas +370 699 94242, 8-45 509 509 El. paštas: info@visidantys.lt Facebook paskyra: Aukštaitijos implantologijos klinika Darbo laikas: I-V 8-19 val. VI 9-15 val.

Registruotis internetu